всі сторінки

10.07.2018

Вівторок, 10 липня 2018

in English

Заклав ще кілька слоїків виноградного вина

Заклав ще кілька слоїків виноградного вина

Два дні тому заклав ще 44 літри вина з білого винограду Саґрайон.


Виноград: SugraOne [Саґрайон], білий, беззернятковий тип. Вирощений у Єгипті.

Купив загалом 90 кг винограду за 40 фунтів. Трохи забагато купив, бо не знав, скільки з нього вийде соку.

Загалом надушив десь біля 50 літрів.

Купляв, як відхідний, тобто такий, що вже не йде у крамниці. Але виявився дуже добрим. Гнилого було дуже мало, десь менше ніж 2%.

Кілька літрів залишив на вживання. Дуже добрий сік. Більше не вдалося залишити, бо дуже швидко скисає, в холодильнику нема місця.

Одного дня надушив 25 літрів. Чотири літри залишив на сік, а решту пішло на вино.

Тобто заклав 21 літру вина, яке може вийти солодким та вельми міцним, бо дав цукру у відношенні десь 1 до 3, тобто 1 кг цукру на 3 кг соку. Вино-пивовий ареометр показав 24% цукру у цьому сиропі.

Іншого дня заклав ще 23 літри, але цей вже має бути менш солодким, бо цукру давав менше. Ареометр в цьому сиропі показав тільки 16% цукру.

Дріжджі давав по пів чайної лижечки на кожні 5 літрів соку. Рекомендують по повній лижечці, але я того уникаю, бо виноград має власні дріжджі - тонку плівку поверх себе, яку добре видно, коли понурити виноград у воду. Ця плівка має дещо сріблястий колір. Саме тому, аби не змивати ці дріжджі, виноград на вино ніколи не миють, а тільки занурюють у воду і витягують.

Після того, як процес бродіння завершиться, треба буде ще раз кинути ареометр і тоді різниця складатиме міцність вина у відсотках і також, якщо якщо ареометр буде нижче жовтої (нуль) позначки, то вино солодке, а якщо вище, то вино сухе.

Такий спосіб вимірювання відсотків алкоголю на даний час є єдиним надійним способом дізнатись реальну міцність вина, особливо солодкого.
Заклав ще кілька слоїків виноградного вина


Наразі, в цьому році вже заклав десь 57 літрів сиропу, як видно на наступному малюнку, який є зображенням Іксель файлу.
Заклав ще кілька слоїків виноградного вина


Вийшло багато різних слоїків, бо не мав належних, але знайшов один 11-літровий на сайті Balliihoo, який є найкращим для вина. Мабуть придбаю ще пару таких, а ці менші підуть на відстій зробленого вина. У цій онлайн крамниці є все, що потрібно для виробництва домашнього вина.

Дуже важко знайти великі скляні слоїки. У Британії більшість роблять домашнє вино у пластикових, але я тримаюся від них дуже далеко, бо добре пам'ятаю, що пластик+алкоголь=рак.

Процес бродіння триватиме десь між півтори та 5 місяців.

Як видно на відео, бродіння йде повним ходом :)Додано: 27 липня 2018

Перше виноградне Саґрайон вже припинило бродити. Коли кинув гідрометр, не повірив очам.

Гідрометр показав, що весь цукор вже вибродив і що вино сухе (як на наступному фото).
Домашнє вино Саґрайон Вино вибродило всього за два тижні. Міцність згідно гідрометру 26% та 18% відповідно.


Вино на смак і направду вельми сухе. Потримаю його ще два тижні в такому стані десь тиждень, два, аби вже до кінця вибродило та добре осіло. Потім чисте перелию у чистий слоїк для подальшого відстоювання та зміцнення.

На початку це вино, як видно з відео вище, мало 24% цукру.

Згідно з сьогоднішніми показами гідрометру, це вино має десь 26% міцності.

Після того, як відстоїться, зміряю його ще також і винометром для підтвердження того, яке воно направду міцне.

Це вино сухе і тому винометр мав би показати вельми правильну міцність.

Такого, аби вино вибродило так швидко, я за своє життя ще не мав.

Це мабуть можна пояснити тим, що я до цього вина, окрім нормальних дріжджів, вирішив додати ще таку ж саму частину Дріжджів Винара, котрі продають у крамницях Голанд Ен' Барет (як тут на фото). І також тим, що температура всі ці два тижні не опускалася нижче 23*С, а часом бувала і під 30*С.
H&B Brewer's Yeast Органічні дріжджі Голенд та Барет збагачені вітамінами групи Бі з усуненою гіркотою.


Наразі маю цього вина два 11-літрові слоїки. Один повний, інший на три чвертки. Тому я вирішив, що повний залишу, як звичайне вино Саґрайон 24 (24%), а до неповного додам пелюстки троянд і десь за один чи два місяці воно збагатиться запахом та трішечки терпким смаком троянд. Цього року троянди дуже рясні і тому можна робити купу експериментів.

Я додавав троянди до минулорічного вина з яблук і мушу сказати, що дуже гарно смакує і практично всім, хто його пробували.

Так виглядає, що пелюстки троянд, разом зі всіма поживними речовинами, також роблять вино сухішим і більш ніжним на смак і тому сухе вино з трояндами ніколи не виглядає надто сухим.

виноградно-трояндове домашнє вино На другій стадії, відстоювання, додаю трояндові пелюстки, як тільки на моїх трояндах достигають квіти, задля експерименту, аби змінити смак та запах вина.Додано: 8 серпня 2018

Все це вино вже перелив у стадію відстоювання, як 16-відсоткове, так і 24-відсоткове, тобто його вже фактично можна вважати 18- та 26-відсотковим вином, бо з гідрометра, на фото вище, чинний рівень цукру (ґравітація вина) зупиняється вище ніж нуль, приблизно десь на мінус 2%.
Це означає, що міцність цих двох вин становить десь 18% та 26% відповідно.

Нижче, на фото, все це вино. Його вже можна пити, але я кладу тепер його на відстоювання, аби все, що ще досі не сіло, осіло на дні і потім чисте перелию і потім знову і знову..., і так без кінця..., чим довше, тим чистіше. :)

Разом мало би бути десь біля сорок фляшок вина, але я, задля експерименту, візьму трохи цього вина та змішаю його з іншими, наступними винами. Виноградне вино дуже часто змішують з іншими фруктами для отримання розмаїття смаків.
виноградно домашнє вино Все вино Саґрайон, 26% та 16%. Загалом наразі виходить десь 30 літрів вина, тобто буде десь біля 40 пляшок. Вино з трояндою має червонуватий колір.У ЮТ`юбі є серія цікавих відео одного молодого француза, який вельми забавно розповідає про основи виробництва домашнього вина і все головне, що Вам для цього потрібно.

Єдине, що мені не подобається, це що хлопець використовує пластикове начиння, а не скляне чи металеве.

Ось перше відео з його серії, у якій загалом п`ять відео (англійською):
Widhuky:

... narazi žodnych widhukiw.

   Salyšit vidhuk:
     Поширити у Твитері      Стежити у Туитер     Читайте ще:

Почався новий виновий сезон


всі сторінки in English
Переглядів: