Всі статті

13.07.2018 - 00:34

П'ятниця, 13 липня 2018 - 00:34

Вимкнув мотор регулювання завихрювачами повітря у вхідному колекторі

Вимкнув мотор регулювання завихрювачами повітря у вхідному колекторі

Десь два місяці тому блок керування двигуном (ECU) почав часом вимикати турбо, тобто входити в так званий кульгавий стан (limp mode).


Коли під'єднав до машини діагностику MB Star, то у відділі двигуна показало ваду:

P1189 Inlet port shutoff motor (Вимикання порту мотору вхідного колектора).

У колекторі на мерседесівських двигунах серії 611, та багатьох інших, стоять так звані завихрювачі повітря (Swirl Flaps), котрі завихрюють повітря на вході у циліндри, аби відбувалося краще змішування запалювальної суміші у циліндрі, що у свою чергу мало би давати більшу економію пального.

Проте ці завихрювачі насправді практично нічого не роблять. Дуже багато ентузіастів сходяться на тім, що після відключення цих завихрювачів, економія пального жодним чином не змінюється.

Виглядає так, що ці завихрювачі встановлені там більше для обдирання грошей, ніж для виконування якоїсь важливої дії, від'як їх заміна на нові робиться через заміну цілого вхідного колектору, що коштує десь понад 400 фунтів.

Коли блок керування двигуном бачить, що мотор повертання цих завихрювачів має вади, то блок вимикає турбо і двигун переходить у кульгавий стан. Мотор повертання завихрювачів має назву M55.

Тому, багато просто вимикають мотор керування завихрювачами.

Проте, просте від'єднування дротів від мотора нічого не дає, бо блок керування двигуном постійно перевіряє чи є електричний опір мотору і якщо нема, або якщо опір надто великий, то блок робить запис про існування вади і припиняє роботу турбонадуву і машина втрачає багато потужності.

Найкращим способом набрехати блок керування двигуном про те, що мотор М55 у доброму стані, це під'єднати опір (резистор) номіналом 4.7 кОм з потужністю не менше 1 Вату.

На фото вгорі зображений цей резистор. Він має потужність 2 Вати.

Кабель керування мотором має три дроти: бурий, зелений (тонший) та червоний. Бурий дріт це маса (мінус). Червоний дріт має 12 Вольт, а зелений це сигнал стану мотору М55.

Я встановив опір між зеленим та червоним дротами.

Коли після цього під'єднав діагностику і скасував ваду 1155, при повторній перевірці на існування вад двигуна ця вада більше не з'являється.

Там дуже поганий доступ і кабель мотора М55 не дуже довгий. Тому прийшлося гідно побавитися аби до тих дротів під'єднати свої.

Потім дроти з резистором добре заізолював і просто опустив їх біля шлангів, аби на вони часом не закоротили.

Вимкнув мотор регулювання завихрювачами повітря у вхідному колекторі


Widhuky:

... narazi žodnych widhukiw.

   Salyšit vidhuk:
     Поширити у Твитері      Стежити у Туитер     

всі дописи
Переглядів: