всі сторінки

04.07.2018

Середа, 04 липня 2018

in English

Вино з Черешень та Персиків

Почався новий винний сезон :)

Кілька днів тому на одному з оптових ринків Лондону вдалося за дарма взяти десь біля 10 кг персиків і ще 45 кг черешень.


Персики на пресі йшли погано, бо надто тверді, то довелося дотискати картопляною м'ялкою.

З персиків вийшло десь чотири літри (на малюнку вище).


Черешень було багато гнилих, десь відсотків 20, то ми перебрали і пресом вдалося натиснути майже 10 літрів черешневого соку.

Вісім літрів взяв на вино (на малюнку нижче).

Почався новий виновий сезон :) Закладене вино з черешень - 8 літрів


Це перші два слоїки вина в цьому сезоні.


Додано 1 вересня 2018:

Черешневе вино закінчило своє бродіння десь два тижні тому і тоді я його процідив для подальшого відстоювання.

Після проціджування вийшло вісім з половиною літрів. На початку його було 9 літрів, тобто відійшло тільки десь 1 літра.

Після десь двох тижнів відстоювання, утворилося трішечки осаду і сьогодні я його знову процідив, викинувши осад і відразу зміряв кількість цукру. Як видно на фото, виходить міцність вина десь 24%. На початку було десь під 27% і мінус 3%, то виходить десь 24% алкоголю.
вино з черешень Гідрометр показує закінчене вино на межі між солодким та середнім. Тобто в нім ще залишається десь +3% цукру.


Попри те, що дуже міцне, воно має фактично смак солодкого черешневого соку, а запаху та смаку алкоголю майже не чути. Алкоголь відчувається аж тоді, коли вино вже потрапляє аж у горло.

Вийшло це черешневе вино дуже густим. Коли наливаєш у пляшку і дивишся через неї у вікно, то практично не просвічується.

Втім, можете переконатися самі на фото нижче, де я намагався сфотографувати це вино направивши камеру прямо на вельми сильне світло через 8-літровий слоїк. Світла не видно взагалі, а вино виглядає майже чорне.

готове домашнє черешневе вино Вино вийшло таке густе, що через нього навіть не видно увімкненого світла


Щодо черешневого вина, то наразі співвідношення готового вина до закладеного сиропу виходить десь 78%. Тобто зі 100 літрів оригінального соку вийшло би 80 літрів вина. Проте, це вино переціджуватиметься ще не один раз і кожного разу буде відходити певна кількість осаду, тобто кількість готового вина буде зменшуватись, але дуже мало, бо головна маса, яка була сіла під час першого відстоювання, вже відійшла.

Варто сказати, що такий великий відсоток тут виходить через те, що ці черешні душилися на пресі і тому головна маса відійшла ще на початку.

Цікаво також зазначити, що наразі виходить так, що для отримання 10 літрів кінцевого вина потрібно приблизно 50 кілоґрамів черешень, а у відсотковому відношенні виходить, що отримується десь приблизно 20-25% ваги вина від ваги черешень.

Наступного разу, задля експерименту, я спробую попукати черешні і потім пропустити через сокодушку, аби перевірити чи таким чином виходить більший відсоток вина, чи ні. Перепуск пуканих черешень через сукодушку також збагатив би вино багатьма вітамінами, бо найбільше їх міститься саме у шкірці. Час покаже, який спосіб кращий.


А тим часом, персикове вино, яке я заклав ще третього липня, тобто майже у той час, коли черешневе, все ще продовжує бродіння. Коли бродіння закінчиться, я дам інформацію на цій сторінці.


Додано 14 вересня 2018:

Сьогодні знову процідив черешневе вино. Цього разу відійшло вже дуже мало, десь тільки 100 міліґрамів.

Три пляшки закоркував, перед тим повільно підігрівши їх у воді до 45*С, зі сподіванням, що температура вб'є дріжджі, котрі там ще залишились. Проте, багато кажуть, що аби вбити дріжджі треба гріти десь поза 60*С. Мені таке не пасує, бо поза 60*С я також вб'ю дуже багато корисних речовин, котрі маються у цьому вині.

Підігрівав у воді, яка мала температуру 60*С. Коркував відразу, закім вино було ще добре тепле. Можливо, після охолодження, вакуум у фляшці допоможе аби не витискало корки у випадку, якщо діржджі прокинуться і почнуть працювати знову.
вино з черешень Коркував відразу

вино з черешень Три пляшки закоркував, але ще не закладав чохли аби бачити чи вилізають корки, тобто чи дріжджі знову активувалися


Решту п'ять фляшок закоркував капроновими, тимчасовими, корками. Це вино дещо солодке і тому, я думаю, що залишки дріжджів, рано чи пізно, далі почнуть перетворювати цукор у алкоголь, і виділятиметься вуглекислий газ і тиск у пляшках зростатиме. А можливо й ні. Ніколи не знаєш.

Наразі, вже можна сказати, що з дев'яти літрів закладеного сиропу виходить десь 8 пляшок готового вина.


Ферментування персикового вина все ще триває.
вино з черешень Наразі мій винний файл виглядає таким чиномWidhuky:

У п'ятницю, 14 вересня 2018 Іван Бабій(Ivan Babii) написали:
Молодець, Запросиш покуштувати.

   Salyšit vidhuk:
     Поширити у Твитері      Стежити у Туитер     Ще статті у цій темі:всі сторінки in English

Переглядів: