Загадка: Якого кольору кашкет

Троє чоловіків подорожували по Африці. Одного разу їх схопило плем'я людоїдів і привело у свій табір для споживання на вечеру. Проте чоловікам все ж таки дали один шанс на виживання.

Їх поставили у один ряд, подібно, як у черзі і прив'язали до довгого дерев'яного бруса таким чином, що другий бачить зад першого, а третій бачить зад першого і другого, але перший не бачить жодного з них бо він попереду і не може повертатись.

Спочатку чоловікам показали п'ять кашкетів, троє з яких були чорні, а двоє білі, потім їм зав'язали очі, після чого на голову кожного з них одягнули по одному кашкетові, а решту два кашкети, що залишились, було заховано. Потім чоловікам розв'язали очі і сказали, що якщо принаймні один з них правильно назве колір того кашкету, який на його голові, то їх всіх відпустять на волю. Якщо ні, то їх всіх з'їдять.

Чоловіки думали, довго ніхто з них не відповідав, але потім перший чоловік, який не бачить, який кашкет мають на собі його друзі, правильно називає колір кашкету на своїй голові і їх всіх відпускають на волю.

Якого кольору був кашкет на голові першого чоловіка і як йому вдалося правильно назвати колір?


відповідь