Загадка: Шерлок Голмс на іподромі Аскот

Англія, Аскот, одинадцята година вечора. Щойно минула скажена злива. Вечірнє повітря було насичене ароматом, який нагадував суміш диму і запашних троянд. Обнесена триметровою стіною будівля іподрому Аскот, як не найкраще вписувалася у цей спокійний, тихий та напрочуд мирний пейзаж.

Старенький та на ліве вухо глухенький сторож на ім'я Том вийшов подихати свіжим повітрям. Вийшовши він щільно зачинив за собою важку металеву браму, яку він також сторожував. Через кілька хвилин повз нього проїздив патрульний поліціянт Бобі і зупинився аби побалакати з Томом. Балакали вони звичайно ж про коней, бо з Томом, який все життя сторожував іподром, балакати про щось інше було б не дуже й то раціонально.

Однієї миті вони обидвоє здригнулись від дуже гучного та пронизливого гуркоту. Хтось натхненно гримав кулаками по брамі з подвір'я іподрому. Коли переляканий та спантеличений Том тремтячими руками повільно відчинив браму, він побачив перед собою блідого і залитого кров'ю касира іподрому на ім'я Генрі. Бобі швиденько надав Генрі першу допомогу і дуже допитливо почав вивідуватись у нього, що ж саме трапилось.

Генрі розповідав, що сьогодні, в принципі то, як і завжди, він на якийсь час затримався у касі аби ще раз перерахувати всю денну виручку. Через крики та галас, що панували на іподромі під час гонок, це було не так легко зробити і він мусив перераховувати все це кілька разів. Потім він почув гучну сварку, і коли виглянув у вікно, то побачив чотирьох чоловіків, що стояли біля буфету, який до того часу вже зачинився і дуже голосно та дружно нарікали на те, що у них вже не залишилось жодної копійки.

Коли Генрі пильно до них придивився, він побачив, що там був жокей Гопер, який зі всіх них був найменший, як і личить бути жокеям, був працівник буфету, як звикло пузатенький, пан Пенс, був гримезний та високий власник коней Гелоп і був коваль Блексмит, який мав дуже міцну статуру. Але коли вони побачили у вікні Генрі, то зникли. І тут Том додав, що ці четверо чоловіків пішли з іподрому останніми. Він також сказав, що якраз, як тільки він зачинив за ними браму, почалася злива. Далі Генрі продовжував що якраз, коли йшла злива, хтось дуже сильно вдарив його по потилиці, від чого він знепритомнів, а коли прийшов до себе, то виявив, що у касі не вистачало принаймні 500 фунтів. Коли Бобі це почув, то заметушився і побіг, сказавши що треба діяти негайно.

Бобі повернувся на світанку, але не сам, а разом з відомим детективом Шерлоком Голмс. Проте, вони прийшли не самі. Разом з ними були також четверо чоловіків, про яких йшлося вище. Привести їх зі собою вирішив Бобі. Він мав на них дуже велику підозру у цьому злочині, від'як саме вони були біля головної каси і ще до того всього нарікали на те, що не мають грошей. Коли він їх допитував, то всі вони категорично відкидали будь-які звинувачення у свій бік.

Шерлок Голмс, як відомо, не любив гаяти часу і відразу взявся за свою справу. Після того, як він обійшов всі будівлі і не знайшов жодних слідів, він прийшов до висновку, що злочинець не перелізав через стіну. І коли він навпроти брами побачив невеличку фірточку, замок якої зазнав дуже жорстокої поведінки, він сказав: "На я. Злочинцеві навіть і не було потрібно перелізати через триметрову стіну.".

Від тієї фірточки стелилася кам'яниста доріжка, яка через невеликий скверик стелилася до маленької хатинки. Скверик був розташований навпроти брами, мав дві перпендикулярні доріжки з квітковими клумбами між ними і був обведений бордюром, який складався з напівзапханих в ґрунт цеглинок. Кожна клумба також була обведена цеглинами, котрі відділяли клумби від травички.

Тоді Голмс запитав, хто користується цією фірточкою, на що Том відповів, що нею користується садівник, який вже два дні, як у лікарні. Тоді Голмс сказав, що мова не про садівника, бо він має свій ключ. Тоді Голмс також сказав: "Гарного маєте садівника. Погляньте на ці клумби. Це витвір мистецтва. Я сам маю невеличкий садочок і дещо в цім всім розумію. Але я б ніяк не зміг так старанно викласти доріжку з кам'яних плит. Злочинець міг ними скористатись ходив би і не залишав жодних слідів, але якби тільки не зашпортався за ось той цегляний бордюр. Бачите, панове, ось тут на мокрій землі, дуже близенько біля цегляного бордюрчика, який відділяє клумбу від травички є сліди його рук на які він впав мабуть через те, що був чимось знервований.".

Тоді Бобі запишено сказав: "Руки середньої величини. Але якщо я погляну на руки цих чотирьох чоловіків, то це міг бути кожний з них. Без гіпсових форм рук тут не обійтися.". На ці слова Шерлок відповів: "Гіпсові форми тут не потрібні. Просто підійдіть сюди ближче і уважніше гляньте ще раз і можливо ви все зрозумієте.".

Поясніть хто був злочинцем і як пан Голмс про це здогадався?


відповідь