всі сторінки

10.07.2018 - 00:17

Вівторок, 10 липня 2018 - 00:17

Заклав ще кілька слоїків виноградного вина

Заклав ще кілька слоїків виноградного вина

Два дні тому заклав ще 44 літри вина з білого винограду Саґрайон.


Виноград: SugraOne [Саґрайон], білий, беззернятковий тип. Вирощений у Єгипті.

Купив загалом 90 кг винограду за 40 фунтів. Трохи забагато купив, бо не знав, скільки з нього вийде соку.

Загалом надушив десь біля 50 літрів.

Купляв, як відхідний, тобто такий, що вже не йде у крамниці. Але виявився дуже добрим. Гнилого було дуже мало, десь менше ніж 2%.

Кілька літрів залишив на вживання. Дуже добрий сік. Більше не вдалося залишити, бо дуже швидко скисає, в холодильнику нема місця.

Одного дня надушив 25 літрів. Чотири літри залишив на сік, а решту пішло на вино.

Тобто заклав 21 літру вина, яке може вийти солодким та вельми міцним, бо дав цукру у відношенні десь 1 до 3, тобто 1 кг цукру на 3 кг соку. Вино-пивовий ареометр показав 24% цукру у цьому сиропі.

Іншого дня заклав ще 23 літри, але цей вже має бути менш солодким, бо цукру давав менше. Ареометр в цьому сиропі показав тільки 16% цукру.

Дріжджі давав по пів чайної лижечки на кожні 5 літрів соку. Рекомендують по повній лижечці, але я того уникаю, бо виноград має власні дріжджі - тонку плівку поверх себе, яку добре видно, коли понурити виноград у воду. Ця плівка має дещо сріблястий колір. Саме тому, аби не змивати ці дріжджі, виноград на вино ніколи не миють, а тільки занурюють у воду і витягують.

Після того, як процес бродіння завершиться, треба буде ще раз кинути ареометр і тоді різниця складатиме міцність вина у відсотках і також, якщо якщо ареометр буде нижче жовтої (нуль) позначки, то вино солодке, а якщо вище, то вино сухе.

Такий спосіб вимірювання відсотків алкоголю на даний час є єдиним надійним способом дізнатись реальну міцність вина, особливо солодкого.
Заклав ще кілька слоїків виноградного вина


Наразі, в цьому році вже заклав десь 57 літрів сиропу, як видно на наступному малюнку, який є зображенням Іксель файлу.
Заклав ще кілька слоїків виноградного вина


Вийшло багато різних слоїків, бо не мав належних, але знайшов один 11-літровий на сайті Balliihoo, який є найкращим для вина. Мабуть придбаю ще пару таких, а ці менші підуть на відстій зробленого вина. У цій онлайн крамниці є все, що потрібно для виробництва домашнього вина.

Дуже важко знайти великі скляні слоїки. У Британії більшість роблять домашнє вино у пластикових, але я тримаюся від них дуже далеко, бо добре пам'ятаю, що пластик+алкоголь=рак.

Процес бродіння триватиме десь між півтори та 5 місяців.

Як видно на відео, бродіння йде повним ходом :)Дописи:

... наразі жодинх дописів.

   Ваш допис:     Поширити у Твитері      Стежити у Туитер     Читайте ще:

Почався новий виновий сезон


всі сторінки in English
Переглядів: