Перелік всіх інших дієслів


Форми відмінювання німецького дієслова
gehen

( йти [сильне дієслово] )

Тут символ "/" означає "або".
Якщо клацнути на (або торкнутись) німецького тексту, то його можна почути (якщо підтримує ваш пристрій).


особа Наказовий спосіб
Imperativ
ich  
wir

gehen

   

( Йдімо! [ Gehen wir. = Ходімо. ] )

du

gehe / geh

   

( Йди! [ Geh! = Йди! ] )

Sie

gehen

   

( Йдіть! / Ходіть! [Gehen Sie! = Йдіть!] )

ihr

geht

   

( Йдіть! [ Geht irh nicht. = Не йдіть. ] )

er
sie
es
 
sie  
Прості речення
особа Теперішній час
Präsens
Минулий час
Vergangenheitsform
Майбутній час
Futur I
ich gehe

Ich gehe zu ihr. = Йду до неї.

ging

Ich ging mit euch. = Я йшов з вами(вас багато, неформальне).

werde gehen

wir gehen

gingen

werden gehen

du gehst

Du gehst zu ihm. = Йдеш до нього.

gingst

Woher gingst du? = Звідки ти йшов?

wirst gehen

Wirst du mit ihr gehen? = Йтимеш з нею?

Sie gehen

gingen

werden gehen

ihr geht

Ihr alle geht zu mir. = Ви всі йдете до мене.

gingt

Ihr gingt mit ihm. = Ви йшли з ним.

werdet gehen

er
sie
es
geht

Sie geht zu ihnen. = Вона йде до них.

ging

Er ging mit Ihnen. = Він йшов з Вами(одна або багато осіб).

wird gehen

sie gehen

gingen

werden gehen

Доконані часи - Perfect - (тобто, дія вже завершена)
особа Теперішній - Perfect
(на цей час дія завершена)
Минулий - Plusquamperfekt
(дія була завершена у минулому)
Майбутній - Futur II
(дія буде завершена)
ich bin gegangen

war gegangen

werde gegangen sein

wir sind gegangen

waren gegangen

werden gegangen sein

du bist gegangen

Wohin bist du gegangen? = Куди ти пішла?

warst gegangen

wirst gegangen sein

Sie sind gegangen

waren gegangen

werden gegangen sein

ihr seid gegangen

wart gegangen

werdet gegangen sein

er
sie
es
ist gegangen

war gegangen

wird gegangen sein

sie sind gegangen

waren gegangen

werden gegangen sein

Умовний спосіб - Konditional
особа Теперішній
Präsens Konditional
Доконаний
Perfekt Konditional
ich würde gehen

würde gegangen sein

wir würden gehen

würden gegangen sein

du würdest gehen

würdest gegangen sein

Sie würden gehen

würden gegangen sein

ihr würdet gehen

würdet gegangen sein

er
sie
es
würde gehen

würde gegangen sein

sie würden gehen

würden gegangen sein

Сполучена форма - Konjunktiv
особа Теперішній
Präsens Konjunktiv
Минулий
Präteritum Konjunktiv
Доконаний
Perfekt Konjunktiv
Минулий доконаний
Plusquamperfekt Konjunktiv
ich gehe

ginge

sei gegangen

wäre gegangen

wir gehen

gingen

seien gegangen

wären gegangen

du gehest

gingest

seist / seiest gegangen

wärst / wärest gegangen

Sie gehen

gingen

seien gegangen

wären gegangen

ihr gehet

ginget

seiet gegangen

wäret gegangen

er
sie
es
gehe

ginge

sei gegangen

wäre gegangen

sie gehen

gingen

seien gegangen

wären gegangen

Пасивний стан - Passiv
Пасивний стан у німецькій мові утворюється за наступною формулою:
відповідне дієслово werden + дієслово у формі Perfect
 

 
 


вживання:
gehen + zu + Dativ = йти до
gehen + nach + Dativ = йти до (країни, території, місця, острови, географічні напрямки, що не мають артикля і також до дому)
gehen + in + Dativ = йти до (географ. назви, що мають артиклі)
gehen + mit + Dativ = йти з
(див. приклади вище)