Форми відмінювання німецького дієслова   
          geben

давати

особа Наказовий спосіб Imperativ
wir

geben

   

( Даймо! [ Geben wir dem Mann den Stift. - Даймо чоловікові(Dativ) ручку(Akkusative). ] )

du

gib

   

( Дай! [ Gib ihm. - Дай йому. ] )

Sie

geben

   

( Дайте! [Geben Sie es mir! = Дайте його мені!] )

ihr

gebt

   

( Дайте! [ Gebt mir was, bitte. - Дайте мені щось будь ласка. ] )

Прості речення
особа Теперішній час
Präsens
Минулий час
Vergangenheitsform
Майбутній час
Futur I
ich gebe

Ich gebe einer Frau einen Hut. = Я даю (одній) жінці капелюх.

gab

Ich gab ihnen gar nichts. = Я не дала їм зовсім нічого.

werde geben

wir geben

gaben

werden geben

du gibst

Warum gibst mir das nicht? = Чому ти мені цього не даєш?

gabst

Du gabst seiner Frau einen kleinchen Hundchen. = Ти дав його жінці(дружині) маленького песика.

wirst geben

Sie geben

gaben

werden geben

ihr gebt

Gebt ihr was? = Даєте щось?

gabt

Ihr gabt mir nichts. = Ви мені нічого не давали.

werdet geben

er
sie
es
gibt

Sie gibt ihm alles, was sie hat. = Вона дає йому все, що має.

gab

Er gab ihnen ihren Kaffee. = Він дав їм її каву.

wird geben

sie geben

gaben

werden geben

Доконані часи - Perfect - (тобто, дія вже завершена)
особа Теперішній - Perfect
(на цей час дія завершена)
Минулий - Plusquamperfekt
(дія була завершена у минулому)
Майбутній - Futur II
(дія буде завершена)
ich habe gegeben

Ich habe dem Alter meinen Bleistift gegeben. = Я дав старому свій олівець.

hatte gegeben

werde gegeben haben

wir haben gegeben

hatten gegeben

werden gegeben haben

du hast gegeben

hattest gegeben

wirst gegeben haben

Sie haben gegeben

hatten gegeben

werden gegeben haben

ihr habt gegeben

hattet gegeben

werdet gegeben haben

er
sie
es
hat gegeben

Sie hat dem Kerl nichts gegeben. = Вона тому хлопакові нічого не дала.

hatte gegeben

wird gegeben haben

sie haben gegeben

hatten gegeben

werden gegeben haben

Умовний спосіб - Konditional
особа Теперішній
Präsens Konditional
Доконаний
Perfekt Konditional
ich würde geben

Ich würde ihr nichts geben. = Я б їй нічого не дав.

würde gegeben haben

wir würden geben

würden gegeben haben

du würdest geben

Würdest du ihrem Vater was geben? = Ти б її татові щось дав?

würdest gegeben haben

Sie würden geben

würden gegeben haben

ihr würdet geben

würdet gegeben haben

er
sie
es
würde geben

würde gegeben haben

sie würden geben

würden gegeben haben

Сполучена форма - Konjunktiv
особа Теперішній
Präsens Konjunktiv
Минулий
Präteritum Konjunktiv
Доконаний
Perfekt Konjunktiv
Минулий доконаний
Plusquamperfekt Konjunktiv
ich gebe

gäbe

habe gegeben

hätte gegeben

wir geben

gäben

haben gegeben

hätten gegeben

du gebest

gäbest

habest gegeben

hättest gegeben

Sie geben

gäben

haben gegeben

hätten gegeben

ihr gebet

gäbet

habet gegeben

hättet gegeben

er
sie
es
gebe

gäbe

habe gegeben

hätte gegeben

sie geben

gäben

haben gegeben

hätten gegeben

Пасивний стан - Passiv
Пасивний стан у німецькій мові утворюється за наступною формулою:
відповідне дієслово werden + дієслово у формі Perfect
 

Приклади:
Das Auto wird uns von ihr gegeben. (Авто нам дають вони.) Sie werdet gegeben. (Вам дають.) Mark wurde das papier gegeben. (Маркові давали папір.) Die Frau war die Zeitung gegeben worden. (Жінці дали газету.)

вживання: geben + Dativ + Akkusativ (див. приклади вище)