Перелік всіх інших дієслів


Форми відмінювання німецького дієслова
essen

( їсти [міцне діслово] )

Тут символ "/" означає "або".
Якщо клацнути на (або торкнутись) німецького тексту, то його можна почути (якщо підтримує ваш пристрій).


особа Наказовий спосіб
Imperativ
ich  
wir

essen

   

( Їмо! [ Essen wir die Suppe. = Їмо зупу. ] )

du

iss

   

( Їж! [ Iss dich ein Ei. = З'їж собі яєчко. ] )

Sie

essen

   

( Їжте! [ Essen Sie was, bitte, essen Sie. = Їжте щось, будь ласка, їжте. ] )

ihr

esst

   

( Їжте! [ Esst alles was ihr wollt. = Їжте все, що хочете. ] )

er
sie
es
 
sie  
Прості речення
особа Теперішній час
Präsens
Минулий час
Vergangenheitsform
Майбутній час
Futur I
ich esse

Ich esse hier nichts. = Я тут нічого не їм.

Ich aß alles, was auf dem Tisch lag. = Я їв все, що лежало на столі.

werde essen

wir essen

aßen

werden essen

du isst

aßest

wirst essen

Sie essen

aßen

werden essen

ihr esst

aßt

werdet essen

er
sie
es
isst

wird essen

sie essen

aßen

werden essen

Доконані часи - Perfect - (тобто, дія вже завершена)
особа Теперішній - Perfect
(на цей час дія завершена)
Минулий - Plusquamperfekt
(дія була завершена у минулому)
Майбутній - Futur II
(дія буде завершена)
ich habe gegessen

hatte gegessen

werde gegessen haben

wir haben gegessen

hatten gegessen

werden gegessen haben

du hast gegessen

hattest gegessen

wirst gegessen haben

Sie haben gegessen

hatten gegessen

werden gegessen haben

ihr habt gegessen

Habt ihr alles gegessen? = Ви все з'їли?

hattet gegessen

werdet gegessen haben

er
sie
es
hat gegessen

hatte gegessen

wird gegessen haben

sie haben gegessen

hatten gegessen

werden gegessen haben

Умовний спосіб - Konditional
особа Теперішній
Präsens Konditional
Доконаний
Perfekt Konditional
ich würde essen

würde gegessen haben

wir würden essen

würden gegessen haben

du würdest essen

würdest gegessen haben

Sie würden essen

würden gegessen haben

ihr würdet essen

Vielleicht würdet ihr was essen? = Може б ви щось з'їли?

würdet gegessen haben

er
sie
es
würde essen

würde gegessen haben

sie würden essen

würden gegessen haben

Сполучена форма - Konjunktiv
особа Теперішній
Präsens Konjunktiv
Минулий
Präteritum Konjunktiv
Доконаний
Perfekt Konjunktiv
Минулий доконаний
Plusquamperfekt Konjunktiv
ich esse

äße

habe gegessen

hätte gegessen

wir essen

äßen

haben gegessen

hätten gegessen

du essest

äßest

habest gegessen

hättest gegessen

Sie essen

äßen

haben gegessen

hätten gegessen

ihr esset

äßet

habet gegessen

hättet gegessen

er
sie
es
esse

äße

habe gegessen

hätte gegessen

sie essen

äßen

haben gegessen

hätten gegessen

Пасивний стан - Passiv
Пасивний стан у німецькій мові утворюється за наступною формулою:
відповідне дієслово werden + дієслово у формі Perfect
 

Приклади пасивного стану:
Das Essen wurde gegessen. (Їжу їли.) Das Essen wird gegessen. (Їжу їдять.) Das Essen wird gegessen werden. (Їжу їстимуть.) Das Essen ist schon gegessen worden. (Їжу вже (щойно) з'їли.) Das Essen war dann gegessen worden. (Їжу тоді (вже) були з'їли.)


вживання: essen + Akkusativ (див. приклади)