Форми відмінювання німецького дієслова   
          dürfen

можна [сильно-слабке дієслово]

особа Наказовий спосіб Imperativ
wir

-

   

( - )

du

-

   

( - )

Sie

dürfen

   

( - )

ihr

-

   

( - )

Прості речення
особа Теперішній час
Präsens
Минулий час
Vergangenheitsform
Майбутній час
Futur I
ich darf

durfte

werde dürfen

wir dürfen

durften

werden dürfen

du darfst

Du darfst es nicht tun. = Тобі не можна цього робити.

durftest

Du durftest ihn nicht fassen. = Тобі не можна було його чіпати.

wirst dürfen

Sie dürfen

durften

werden dürfen

ihr dürft

Ihr dürft gehen. = Можете йти.

durftet

werdet dürfen

er
sie
es
darf

durfte

Sie durfte mit ihm sprechen. = Їй можна було з ним розмовляти.

wird dürfen

sie dürfen

durften

werden dürfen

Доконані часи - Perfect - (тобто, дія вже завершена)
особа Теперішній - Perfect
(на цей час дія завершена)
Минулий - Plusquamperfekt
(дія була завершена у минулому)
Майбутній - Futur II
(дія буде завершена)
ich habe gedurft / dürfen

hatte gedurft / dürfen

werde gedurft / dürfen haben

wir haben gedurft / dürfen

hatten gedurft / dürfen

werden gedurft / dürfen haben

du hast gedurft / dürfen

hattest gedurft / dürfen

wirst gedurft / dürfen haben

Sie haben gedurft / dürfen

hatten gedurft / dürfen

werden gedurft / dürfen haben

ihr habt gedurft / dürfen

hattet gedurft / dürfen

werdet gedurft / dürfen haben

er
sie
es
hat gedurft / dürfen

hatte gedurft / dürfen

wird gedurft / dürfen haben

sie haben gedurft / dürfen

hatten gedurft / dürfen

werden gedurft / dürfen haben

Умовний спосіб - Konditional
особа Теперішній
Präsens Konditional
Доконаний
Perfekt Konditional
ich würde dürfen

würde gedurft / dürfen haben

wir würden dürfen

würden gedurft / dürfen haben

du würdest dürfen

würdest gedurft / dürfen haben

Sie würden dürfen

würden gedurft / dürfen haben

ihr würdet dürfen

würdet gedurft / dürfen haben

er
sie
es
würde dürfen

würde gedurft / dürfen haben

sie würden dürfen

würden gedurft / dürfen haben

Сполучена форма - Konjunktiv
особа Теперішній
Präsens Konjunktiv
Минулий
Präteritum Konjunktiv
Доконаний
Perfekt Konjunktiv
Минулий доконаний
Plusquamperfekt Konjunktiv
ich dürfe

dürfte

habe gedurft / dürfen

hätte gedurft / dürfen

wir dürfen

dürften

haben gedurft / dürfen

hätten gedurft / dürfen

du dürfest

dürftest

habest gedurft / dürfen

hättest gedurft / dürfen

Sie dürfen

dürften

haben gedurft / dürfen

hätten gedurft / dürfen

ihr dürfet

dürftet

habet gedurft / dürfen

hättet gedurft / dürfen

er
sie
es
dürfe

dürfte

habe gedurft / dürfen

hätte gedurft / dürfen

sie dürfen

dürften

haben gedurft / dürfen

hätten gedurft / dürfen

Пасивний стан - Passiv
Пасивний стан у німецькій мові утворюється за наступною формулою:
відповідне дієслово werden + дієслово у формі Perfect
 


вживання: dürfen + akkusative (див. приклади)