Курс німецької мови від Інґи Павлової

Lektion 7 - Fragen und Imperativ

  Примітка: якщо торкнетесь чи клацнете нa підкреслене слово на цій сторінці, то зможете його почути.

Einen schönen guten Tag, liebe Freunde!

Heute unsere Thema ist Fragen und Imperativ.

Спочатку хочу розповісти як будувати питальні речення в німецькій мові, тут може бути 4 види:
  1. W-Fragen (тобто всі, що починаються з питальних слів).
    Wie heisst du?
    Wie alt bist du?
    Wo wohnen Sie?
    und so weiter...( і так далі...)
  2. Verben-Fragen
    Wohnst du in Deutschland?
    Arbeitet er heute?
  3. nicht wahr-Fragen
    Du hast zwei Bruder, nicht wahr? (Ти маєш двох братів, чи не так?) як в англійській мові (isn't it?)
  4. "oder" Fragen (або)
    Wohnen Sie in Köln oder Dresden?
Як бачите з питаннями все просто. Тепер стововно Imperativ - це наказовий спосіб. Коли хочемо сказати -Пиши! Читайте! Рахуй!

Imperativ ми будуємо для таких форм:

du - для однієї персони ihr - для декількох персон Sie - ввічлива форма для однієї чи багатьох персон
Imperativ для du-Form буде без присвійного займенника du і без закінчення -st :
du kommst - Komm!
du gibst - Gib!
du nimmst - Nimm!
du gehst - Geh ins Fitnesstudio!
Imperativ для ihr-Form також буде без займенника ihr:
ihr kommt - Kommt!
ihr gebt - Gebt!
ihr nehmt - Nehmt!
ihr feiert - Feiert!
Feiert, tanzt und trinkt mit mir!
 
Imperativ для Sie-Form просто змінюємо порядок слів:
Sie gehen - Gehen Sie!
Sie kommen - Kommen Sie!
Sie geben - Geben Sie!
Sie nehmen - Nehmen Sie!
Sie ziehen an - Ziehen Sie an!
Ziehen Sie einen Anzug an!
 
Дієслова з умляут втрачають їх у 2-й та 3-й особах:
du schläfst - Schlaf!
du fährst - Fahr!
 
Дієслова, в яких основа слова закінчується на: -t, -d, -ig, -er, -el отримують в du-Form закінчення -e.
du wartest - Warte!
du entschuldigst dich - Entschuldige dich!
du lächelst - Lächle!
 
Unregelmäßige Imperativformen
SEIN
du - Sei!
ihr - Seid!
Sie - Seien Sie!
 
HABEN
du - Hab!
ihr - Habt!
Sie - Haben Sie!
 
WERDEN
du - Werde!
ihr - Werdet!
Sie - Werden Sie!
 
Imperativ - wir-Form
wir gehen - Gehen wir!
wir kommen - Kommen wir!
wir geben - Geben wir!
wir nehmen - Nehmen wir!
Стаття на сьогодні:
Schoenbrunn у Відні